דפים

יום שישי, מאי 21, 2010

יומן תערוכה - Cassette Tape Forever

בדיוק היום לפני 4 שנים האתר קסטה עלה לרשת. ברגע של חולשה החלטתי לפני כמה זמן לציין את העניין על ידי הוצאה לפועל של פרויקט אומנות שעבר לי בראש כבר כמה זמן – תערוכה שתוקדש לתרבות הקסטות והסלילים.
במגבלות המשאבים היה ברור שהפורמט יהיה תערוכה מקוונת, בדומה למודל של Found Tapes. עכשיו נותר למצוא את האנשים הנכונים!

כבוד לחלוצים
בישראל נעשו בשנים האחרונות עבודות אמנות עם קסטות במסגרת פרויקט גמר בבתי ספר לאומנות: קרן תג'ר איירה את Death Of A Disco Dancer; לירון אטלס הנציח את הלייבל קוליפון; אריק ניניו הכין פתיח לתכנית טלוויזיה מלך הקסטות; נועה ליברמן עיצבה חוברת של דיסק אוסף אישי; אפיק נעים מתח את הסליל...
כמובן שגם בחו"ל נעשו הרבה עבודות ואת חלקן הצגתי בעבר. אבל אני רציתי תערוכה חדשה.
לא עבודות בודדות שנעשו במסגרות שונות במשך הזמן, אלא יצירות שנעשו במיוחד לכבוד אוסף משותף ורק בתערוכה תהיה הצגת הבכורה שלהן. כך נולד הרציונל של cassette tape forever.

מאיפה מתחילים
פניתי לקבוצה קטנה יחסית של אנשים שאני מכירה יותר או פחות וידעתי שלא חסר להם כשרון בצילום, איור, קומיקס ואנימציה אבל עדיין לא היה לי שמץ מושג איך זה יתגלגל.
ואכן אנשים קרסו מעומס וחוסר זמן, חלקם היו ב"לחץ יצירתי" ונאלצתי בלי בושה לנפנף להם בדד-ליין. בשבועות האחרונים התכתבנו, חלק שלחו סקיצה מוקדמת, חלק הייתי צריכה להרגיע שתרבות קסטות זה DIY ומצווה להיות חפיף (לא שזה עזר...) ובסוף הבנו שזה הולך לקרות!

היה כיף גדול לעבוד מול כולם שלאורך כל הדרך היו תומכים ומלאי סבלנות. במיוחד היה מרגש לגלות כל פעם את העבודות המדהימות שלהם שנחשפו בפני כולם אתמול "בשידור מקוון" לאורך היום.
כל עבודה האירה צד אחר של הקסטה – תגידו לי איזה חפץ פלסטיק כל כך קטן אתם מכירים, שמצליח להכיל בתוכו סאונד ומוזיקה, ואוצר זיכרונות, נוסטלגיה, אהבה, הרהורים על סוף ומחשבות על התחלה?

אני אסירת תודה לכל היוצרים על שיתוף הפעולה והעזרה בהגשמת הפרויקט.
ואלה המשתתפים בתערוכת הקסטות המקוונת הראשונה: *

גלנדון ואיזבלהדוקטור קסטה
גלי גונןהשיחה 5
נטע כנהRewind
אנה סטרבקובמרגישה; ללא שם
דוד גבע - Magnetic Tape Resurrection
יעל מאיריללא שם
ענבל (inbolet) ורמוסThe Reel of Life
עומר סנשללא שם
דניאלה קופלרMid 80's
מאי קסטלנובו-גלילי - Storia Famiglia
מיה קפלושניקתצלום 133

איך ממשיכים
אתם מוזמנים לפרגן ליוצרים ולבקר באתרים שלהם, להגיב או לפרסם הלאה את העבודה שאהבתם,
ואם יש לכם ביקורת בונה או רעיונות נוספים שתרצו להפנות אליי - אשמח לשמוע.

חשוב לציין שהיו כמה יוצרים שנאלצו לפרוש ברגע האחרון אבל עדיין המשיכו לעודד ולייעץ ואיכשהו בגללם אפשר להגיד שקבענו שצריכה להיות פעם באה...
קשה לדעת מתי ואיך, אבל אם יש ביניכם אמנים שרוצים להיות משתתפים פוטנציאליים באיזשהו סוג של אירוע קסטות, זה הזמן שנכיר :-)
ולסיכום 4 שנים אני רוצה להגיד גם תודה מיוחדת לאוהבי המוזיקה הקוראים של קסטה.
זה בשבילכם.

כתבו על התערוכה:
גיא חג'ג' (גיאחה) באתר עונג שבת
אורן ראב בבלוג המוזיקה The Gospel According To Whom
בן שלו בשער האחורי של מוסף גלריה בעיתון הארץ (9 ביוני 2010)


* כל הזכויות שמורות ליוצרים. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע כל חלק מהיצירות הנ"ל. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא ביצירות אסור אלא ברשות מפורשת מהיוצרים.

יום חמישי, מאי 20, 2010

תצלום 133 / מיה קפלושניק (cassette tape forever #12)

זהו, מסתיים יום ארוך מלא eye candies ומעכשיו היצירות ימשיכו לחיות כאן ובאתרים של כל היוצרים שהשתתפו בפרויקט האומנותי שאני מאושרת שיצא לפועל.
אנחנו מקווים שהיה לכם יפה ומעניין ומודים לכם שביקרתם בתערוכה שלנו.

את הצלמת מיה גיליתי בטור משיעבוד דיגיטלי לחירות אנלוגית שפורסם בבלוג המיקסטייפים של מורפלקסיס. כמה הולם שהיא סוגרת את התערוכה, עם צילום ממוספר שאמור להיות חלק מעבודה רחבה ומוגש כטעימה ותזכורת שבעצם רק התחלנו ויהיה המשך... בינתיים אפשר לחזור לקבצי מוזיקה דיגיטליים, עכשיו כשיודעים שקסטות הן לנצח

יוצרת: מיה קפלושניק
תצלום 133

מיה קפלושניק - תצלום 133

Maya Kapelushnik - photo 133
Click to enlarge / All rights reserved

לצפייה בעבודה המלאה ובאיכות מקסימלית חובה ללחוץ על התמונה

כל הזכויות שמורות למיה קפלושניק. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע כל חלק מהיצירה הנ"ל. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא ביצירה אסור אלא ברשות מפורשת מהיוצרת.

עבודה קודמת: מאי קסטלנובו-גלילי - Storia Famiglia

"Storia Famiglia" / מאי קסטלנובו-גלילי (cassette tape forever #11)

לפני 4 שנים היתה כמובן תמונה של קסטה בפוסט הראשון אבל אני לא יודעת אם ככה הייתי כותבת היום. לעומת זאת את מסורת הזמנת האורחים שהחלה מיד לא הייתי משנה ולו רק בגלל התערוכה שמתפרסמת היום.

את העבודה של מאי הלואי והייתי יכולה לשמוע, רק קראו את הסיפור המרגש מאחוריה ותשמעו קולות של קולנוע איטלקי

יוצרת: מאי קסטלנובו-גלילי
שם היצירה: Storia Famiglia
במילים שלה: "הקסטה הנ"ל נמצאה בבית אחותו של סבי לאחר שנפטרה וחפציה נועדו לזריקה. עברתי בין החפצים, מצאתי ספרים, סרטי וידאו, דיסקים, ולפתע נתקלו עיני בקסטה ישנה זו, שעליה כתוב באיטלקית Storia Familigia - 1978 שפירושו "סיפר המשפחה". על הקסטה מוקלטת אחותו של סבי מספרת את ההיסטוריה של המשפחה שלי כמה דורות אחורה ועד לאותה תקופה. הקסטה הזו מסמלת בשבילי עולם שנעלם- מבחינת הטכנולוגיה המיושנת ומהבחינה האישית - של דור הזהב במשפחה שלי."May Castelnuovo Galili - Storia Famiglia
Click to enlarge / All rights reserved
לצפייה בעבודה המלאה ובאיכות מקסימלית חובה ללחוץ על התמונה

כל הזכויות שמורות למאי קסטלנובו-גלילי. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע כל חלק מהיצירה הנ"ל. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא ביצירה אסור אלא ברשות מפורשת מהיוצרת.
העבודה הבאה: מיה קפלושניק - תצלום 133
עבודה קודמת: דניאלה קופלר - Mid 80's

"Mid 80's" / דניאלה קופלר (cassette tape forever #10)

כל היוצרים בתערוכה cassette tape forever עבדו בתקופה לחוצה ועמוסה והכינו את היצירות ללא תמורה כספית מתוך רצון להתארח ולהשתתף בפרויקט. היה כיף לעבוד מולם ואני חייבת לכולם תודה ענקית על ההיענות ושיתוף הפעולה.

האיור של דניאלה (טכניקה מעורבת) הכי קרוב ללבי כי יצא שהוא פשוט מתעד (גם) אותי בשנות השמונים - שעות וימים עברו כך, מול הגשם עם הווקמן.

יוצרת: דניאלה קופלר
שם היצירה: Mid 80's

דניאלה קופלר - Mid 80's

Danialla Koffler - Mid 80's
Click to enlarge / All rights reserved


לצפייה בעבודה המלאה ובאיכות מקסימלית חובה ללחוץ על התמונה

כל הזכויות שמורות לדניאלה קופלר. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע כל חלק מהיצירה הנ"ל. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא ביצירה אסור אלא ברשות מפורשת מהיוצרת.

העבודה הבאה: מאי קסטלנובו-גלילי - Storia Famiglia
עבודה קודמת: עומר סנש - ללא שם

ללא שם / עומר סנש (cassette tape forever #9)

ממשיכים בהצגת בכורה של יצירות לתערוכת הקסטות, ולקראת שקיעה העבודות יותר באזור הדמדומים...
אל תהססו להיות מבקרי אומנות קשוחים או להציע רעיונות לפרויקט המשך.

עומר, שמוכר לחלקכם כאיש רדיו, הוא היוצר בתערוכה שהכי קרוב בעיסוקו למוזיקה. אם תסתכלו היטב בצילום המדהים הזה אולי תקלטו מי המצולמים

יוצר: עומר סנש
ללא שם

עומר סנש - ללא שם

Omer Senesh - untitled
Detail, click to enlarge / All rights reserved

חלק מהיצירה
לצפייה בעבודה המלאה ובאיכות מקסימלית חובה ללחוץ על התמונה


כל הזכויות שמורות לעומר סנש. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע כל חלק מהיצירה הנ"ל. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא ביצירה אסור אלא ברשות מפורשת מהיוצר.

העבודה הבאה: דניאלה קופלר - Mid 80's
עבודה קודמת: ענבל ורמוס - The Reel of Life

"The Reel of Life" / ענבל ורמוס (cassette tape forever #8)

אם אתם צלמים, מאיירים, אנימטורים או אנשים יוצרים בתחום אחר של אמנות פלסטית, ואם התערוכה הזאת נותנת לכם השראה ועושה לכם חשק להשתתף בפרויקט דומה בעתיד, אל תהססו לפנות אליי.

היצירה השמינית היום היא איור ממוחשב וידני בסגנון הייחודי של ענבל. זאת העבודה עם הדימוי הכי מרענן שראיתי לאחרונה בהקשר של קסטות ושונה מהאסוציאציות והרגשות שבדרך כלל מרגישים כלפיהן.

יוצרת: ענבל ורמוס (inbolet)
שם העבודה: The Reel of Life
במילים שלה: "גלגולה של תרבות הקסטות, הדרך בה עובר המידע. עץ הקסטות מדמה את הצמיחה והשגשוג שיש בטבע, הטבע שיש בו תמיד המשכיות מעגלית לא נגמרת וכך גם המידע המעובר באמצעות קסטות."

ענבל ורמוס - The Reel of Life

Inbal Vermus (inbolet) - The Reel of Life
Click to enlarge / All rights reserved

לצפייה בעבודה המלאה ובאיכות מקסימלית חובה ללחוץ על התמונה

כל הזכויות שמורות לענבל ורמוס (inbolet). אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע כל חלק מהיצירה הנ"ל. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא ביצירה אסור אלא ברשות מפורשת מהיוצרת.

העבודה הבאה: עומר סנש - ללא שם
עבודה קודמת: יעל מאירי – ללא שם

ללא שם / יעל מאירי (cassette tape forever #7)

הפרויקט Cassette tape forever מתארח כאן אבל כל הפוסטים יובילו אתכם לאתרים של היוצרים. לחצו על הקישורים ואל תפספסו עוד המון איורים, צילומים, וידאו וקומיקס של חבורת המוכשרים המתארחת כאן היום.

בעבודת הצילום הראשונה בתערוכה לא תראו סלילים או טייפים, בעצם זו העבודה היחידה שלא תראו בה דימוי של קסטה אבל היא תרבות קסטות טהורה. יעל השאירה לי את משימת התיאור ואני יכולה להגיד שמבחינתי היא לגמרי אותנטית ולמען הסר ספק דנה הפסידה בהתערבות.

יוצרת: יעל מאירי
ללא שם

ללא שם - יעל מאירי

Yael Meiry - untitled
Click to enlarge / All rights reserved

לצפייה בעבודה המלאה ובאיכות מקסימלית חובה ללחוץ על התמונה

כל הזכויות שמורות ליעל מאירי. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע כל חלק מהיצירה הנ"ל. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא ביצירה אסור אלא ברשות מפורשת מהיוצרת.

העבודה הבאה: ענבל ורמוס - The Reel of Life
עבודה קודמת: דוד גבע - Magnetic Tape Resurrection

"Magnetic Tape Resurrection" / דוד גבע (cassette tape forever #6)

אנחנו בעיצומו של "שידור מקוון" ואני מקבלת מיילים מתפעלים מהתערוכה. המון תודה אבל מבקרים יקרים גם האומנים ישמחו לשמוע מכם! ספר האורחים שלנו נמצא במערכת התגובות :-)

העבודה הבאה היא של דוד, סטודנט לאנימציה במוסררה ירושלים שיצא לי להכיר לראשונה בזכות הפרויקט. הקסטה ענקית או שהמומיה קטנה?

יוצר: דוד גבע
שם העבודה: Magnetic Tape Resurrection
במילים שלו: המילה forever בהתייחסות למשהו שבעקרון נחשב מת מתקשר לי עם תחיה מחדש, ומומיות עושות את זה הכי טוב...

Magnetic Tape Resurrection - דוד גבע
David Geva - Magnetic Tape Resurrection
Click to enlarge / All rights reserved

לצפייה בעבודה המלאה ובאיכות מקסימלית חובה ללחוץ על התמונה

כל הזכויות שמורות לדוד גבע. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע כל חלק מהיצירה הנ"ל. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא ביצירה אסור אלא ברשות מפורשת מהיוצר.

העבודה הבאה: יעל מאירי - ללא שם
עבודות קודמות: אנה סטרבקוב – מרגישה; ללא שם

"מרגישה"; ללא שם / אנה סטרבקוב (cassette tape forever #4; #5)

אנחנו ממשיכים לפרסם בכל שעה עגולה ובסדר לא מקרי עבודה חדשה במסגרת התערוכה המקוונת cassette tape forever לכבוד יום הולדת לאתר קסטה.

אנה היא האורחת שבחרה באופן יוצא דופן לשלוח שתי עבודות שונות לגמרי לתערוכה. בשנות התיכון שלי העבודה הראשונה בטוח היתה פוסטר בחדר, והעבודה השנייה צריכה להיות כבר עכשיו כרזה רשמית של גורן ברגוביץ'.

יוצרת: אנה סטרבקוב
שם העבודה: מרגישה
במילים שלה: "משחקים עם קסטות. הקשר שבין סדר להקשר"

מרגישה - אנה סטרבקוב

יוצרת: אנה סטרבקוב
ללא שם
במילים שלה: "הסתכלתי על הקסטה וזה לקחת אותי אי-שם לכיוון של שחור ולבן ומוזיקה מתקופת הקסטות. איכשהו יצא לי חתול שחור וחתול לבן בראש (כנראה בגלל שיר או שניים בפסקול) ואז נזכרתי שעוד מעט יש הופעה של ברגוביץ' בארץ וחשבתי לעצמי: איזה מגניב שכבר יש לי כרטיסים! ככה נוצרה כרזה"
ללא שם - אנה סטרבקוב
Anna Strebkov - Feel Like & untitled
Click to enlarge / All rights reserved

לצפייה בעבודות המלאות ובאיכות מקסימלית חובה ללחוץ על התמונות

כל הזכויות שמורות לאנה סטרבקוב. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע כל חלק מהיצירה הנ"ל. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא ביצירה אסור אלא ברשות מפורשת מהיוצרת.

העבודה הבאה: דוד גבע - Magnetic Tape Resurrection
עבודה קודמת: נטע כנה - Rewind

"Rewind" / נטע כנה (cassette tape forever #3)

מחר, תאריך יום ההולדת הרשמי של האתר קסטה, יפורסם פוסט מסכם שיתאר את הרציונל ותהליכי העבודה של פרויקט cassette tape forever ותהיה בו רשימה מרוכזת של כל העבודות.

הפעם עבודת וידאו מאתגרת (!) של האחת והיחידה כפינה שכבר התארחה כאן וכתבה טור מעולה על אפקטים קוליים.

יוצרת: נטע כנה
שם העבודה: Rewind
במילים שלה: "פירוק הקסטה מנגן לאחור את השיר Metal on Metal של Kraftwerk. רק אם תמצאו דרך לנגן את הסרט מהסוף להתחלה כדי להרכיב את הקסטה, רק אז תוכלו באמת לשמוע את המוזיקה"Netta Canna - Rewind
Full screen and volume recommended / All rights reserved

מומלץ להרחיב תצוגה למסך גדול ולהגביר ווליום

כל הזכויות שמורות לנטע כנה. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע כל חלק מהיצירה הנ"ל. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא ביצירה אסור אלא ברשות מפורשת מהיוצרת.

העבודות הבאות: אנה סטרבקוב - מרגישה; ללא שם
עבודה קודמת: גלי גונן - השיחה 5

"השיחה 5" / גלי גונן (cassette tape forever #2)

לכבוד יום הולדת 4 לאתר קסטה הושקה הבוקר תערוכה מקוונת ראשונה מסוגה המוקדשת לתרבות הקסטות. העבודות יעלו בזו אחר זו לאורך כל שעות היום!

העבודה השנייה בפרויקט היא חלק מסדרת פוסטים הזויה שנקראת השיחה ומתפרסמת בבלוג מוזיקה אהוב עליי במיוחד - לגדול אחורה. לשמחתי הפרק החמישי בסדרה מוקדש לפרויקט Cassette tape forever. את הפרקים הקודמים של השיחה תוכלו לראות כאן.

יוצרת: גלי גונן
שם העבודה: השיחה 5
במילים שלה: "בפרק החמישי של "השיחה-דיאלוגים בחשכה" אנחנו מוצאים את צ'ובאקה בעיצומו של שבר בחייו. ימי הזוהר שלו חלפו, הוא משקיף מהצד בגיבורי התרבות החדשים, מבולבל משפע ההזדמנויות. את הפתרון הוא מוצא אצל חברה ותיקה ששבה אל חייו באופן מפתיע."

השיחה 5 - גלי גונן
Gali Gonen - The Conversation 5
Detail, click to enlarge / All rights reserved


חלק מהיצירה
לצפייה בעבודה המלאה ובאיכות מקסימלית חובה ללחוץ על התמונה


כל הזכויות שמורות לגלי גונן. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע כל חלק מהיצירה הנ"ל. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא ביצירה אסור אלא ברשות מפורשת מהיוצרת.

העבודה הבאה: נטע כנה - Rewind
עבודה קודמת: גלנדון ואיזבלה - דוקטור קסטה

"דוקטור קסטה" / גלנדון ואיזבלה (cassette tape forever #1)

לכבוד יום הולדת 4 שנים לאתר קסטה תיערך לאורך היום תערוכה מקוונת ראשונה מסוגה בישראל המוקדשת לתרבות הקסטות שתיקרא Cassette tape forever
11 יוצרים מוכשרים יציגו כאן עבודות חדשות לגמרי שטרם נחשפו ולמעשה נוצרו במיוחד לכבוד האירוע החגיגי. העבודות יוצגו אחת אחרי השניה אז המשיכו לעקוב ואנחנו מקווים שיהיה לכם כיף!

בלי הרבה הסברים ניתן לפרויקט להתחיל -
אני גאה מאוד להשיק את התערוכה עם סטריפ קומיקס של גלנדון ואיזבלה האדירים והמגניבים.
לא יכולתי לבקש משהו יותר נהדר לפתיחה.

יוצרים: גלנדון ואיזבלה
שם העבודה: דוקטור קסטה
במילים שלהם: "חשבנו על מקומן של הקסטות בחיינו והסיבות שהן כבר לא, וככה הסטריפ יצא"

דוקטור קסטה - גלנדון ואיזבלה

Glendon & Isabella - Doctor Cassette
Click to enlarge / All rights reserved

לצפייה בעבודה המלאה ובאיכות מקסימלית חובה ללחוץ על התמונה

כל הזכויות שמורות לגלנדון ואיזבלה. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע כל חלק מהיצירה הנ"ל. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא ביצירה אסור אלא ברשות מפורשת מהיוצרים.

העבודה הבאה: גלי גונן - השיחה 5

יום רביעי, מאי 12, 2010

יום הולדת 4 לאתר קסטה - בקרוב!

ארבע שנים?!
החודש ימלאו ארבע שנים לאתר ולכבוד העניין יעלה, בשיתוף חבורת אורחים מוכשרת במיוחד (!), פרויקט מקסים שיעלה חיוך על פניכם... הוא אמנם צנוע בהיקפו אבל לדעתי יש סיכוי שיהיה ראשון מסוגו בארצנו הקטנטונת.
מוקדם להיכנס לפרטים אבל אני יכולה לספר שממש בשעות וימים אלה העבודה נעשית במלוא המרץ. הפרויקט ייצא לדרך בבקר אבל יימשך לאורך שעות היום אז המשיכו לעקוב!
מעכשיו אתם מוזמנים לבקר ולהתעדכן גם דרך עמוד הפייסבוק החדש של קסטה