דפים

יום רביעי, מאי 31, 2006

מיפוי טעם מוזיקלי

כמחווה לאתר הראשון שלי, הנה דוגמא של תרומת הויזואליזציה לתחום המוזיקה.
המשמעות של Information Visualization (בקיצור Infoviz), היא שימוש במערכות ממוחשבות אינטראקטיביות, שתומכות בתצוגה חזותית-גרפית של מידע מופשט (טקסטים, מספרים..) במטרה להבינו טוב יותר.
לדוגמא: אני יכולה לכתוב רשימה טקסטואלית ארוכה של כל הזמרים והלהקות שאני אוהבת, אבל אם אתחיל "לתת בהם סימנים", למשל אסמן בצבע סגנונות מוזיקליים ואמתח קווים בין אומנים דומים – נוכל לזהות מגמות בטעם המוזיקלי שלי בסריקה מהירה, במקום לקרוא ולנתח את הטקסט.

שימו לב למיפוי שעושה music map– מערכת ש"לומדת" מהמשתמשים על העדפותיהם המוזיקליות. למעשה יש כאן מנוע לחיפוש מוזיקה שאנו עשויים לאהוב (או לא) ודרך להכיר יותר טוב את הטעם שלנו ושל אחרים.

מפה שנוצרה סביב ג'ון לנון

מקלידים שם של אמן אהוב ומופיעה מפה של אומנים סביבו: ככל שאמנים מופיעים קרוב אחד לשני , כך עולה הסבירות שגם הם יקלעו לטעמנו. המפה דינמית - לחיצה על שם כלשהו גורמת לו להתמרכז ולבנות מפה חדשה סביבו.
מאגר הפרויקט מכיל שמות של אלפי מבצעים אבל לדעתי עדיין חסרים בו הרבה אומנים.
אתם יכולים לתרום! בטופס הזה ציינו 3 מוזיקאים אהובים עליכם ואח"כ ענו אוהב/לא אוהב לגבי רשימת אומנים קצרה שתוצג בפניכם.

music map היא חלק מפרויקט gnod שפותח ע"י הגרמני Marek Gibney, ומיושם גם על ספרים, סרטים ו...אנשים.

יום שבת, מאי 27, 2006

לא אוהבת mp3

לא אוהבת את הצליל החלול לעומת הדיסק
לא אוהבת את כמויות השירים המועמסים על הנגנים
והזילות של הפרדת שיר מיצירה שלימה שנקראת אלבום
לא אוהבת פטישיזם ה- iPod ודומיו,
מינימום תנו לי FLAC
כי אני לא אוהבת mp3
-----------------------------------------
דיון "חברתי" בין מתנגדי mp3 לתומכים

יום ראשון, מאי 21, 2006

פתיחה

נוסטלגיה מפלסטיק הקסטה, לפני שהפכה להיות "קלטת", היתה עבורי מדיה דומיננטית בתור אוהבת מוזיקה שרופה. היו לי מאות קלטות שהוקלטו עליהן מיטב התקליטים. היכולת להקליט תקליט ברמה גבוהה נחשבה אומנות – זה התחיל בסוג הקסטה (Maxwell superchrome כמובן) ונגמר ברמת הציוד של מערכת הסטריאו. היום הקסטות בפח (התקליטים לא!) אבל לתמונה של קסטת TDK 90 עדין יש עליי השפעה נוסטלגית.
בעידן הדיגיטלי-חברתי (בשונה מ"החברה הדיגיטלית"), קרו כמה דברים מדליקים עבור אוהבי מוזיקה – מאזינים אדוקים, מעריצים ואספנים. לאומנים והמוזיקאים עצמם גם קרו דברים גדולים, ובקיצור העידן הדיגיטלי נותן פינוק רציני ל"תחביב" של אהבת מוזיקה. כדאי לכם להקשיב :-)