דפים

יום רביעי, אוקטובר 06, 2010

ברלין, ארכיון מקוון, תערוכה בחולון – הודעות ועדכונים

ברלין

לפני שבועיים חזרתי מביקור שני בברלין ואני יודעת שבכל מקום טוחנים כתבות על העיר ואתם כבר יודעים שיש בה הרבה "צעירים ואומנות" נו יופי. אבל אני בכל זאת רוצה להדגיש משהו לגבי עניין המוזיקה בעיר הזאת.
אכן כן, יש בה בכל רגע נתון הופעות בכל מיני גדלים וצורות. לא יודעת איך זה בחודשי החורף אבל בכל מיני שכונות ומקומות נתקלנו בהופעות שהתקיימו בחוץ ובשוקי הפשפשים יש מלא תקליטים וציוד סטריאו. מה שונה מערים אחרות באירופה? קודם כל ברלין יחסית זולה שזה ממש חשוב ולדעתי, אין בה פלצנות או קטע "מעמדי". זאת אומרת שאני נכנסתי בג'ינס ועם תרמיל לשמוע קונצרט אורגן
באולם המפואר הזה ולא היתה שום בעיה או "חריגה". ספק אם הייתי מרגישה נוח ככה באולם מקביל בפריז.
ובכיוון ההפוך לילה אחד (בביקור שנה שעברה) גילינו במקרה שבתוך בניין מגורים יש ערב פאנק. בי נשבעתי שמרוב עשן וחושך לא יכולתי לקלוט הרבה חוץ מצרחות של השיר
I Fought The Law שהח'ברה על הבמה כנראה החליטו להקדיש במיוחד לי... מזל שפלאש המצלמה הצליח לתעד מה הלך שם, הסתכלו על התמונה ותארו לעצמכם שנעמדנו שם ביניהם עם לוק מפדח של תיירים. שוב, היחס היה מקבל לגמרי ולמעשה אפילו אשכרה מזמין. לא בטוחה שבסיטואציה דומה בלונדון זה היה קורה.
ידידותי לסביבה
ארכיון
מועדון הצימר בת"א (שבברלין יכולים לקנא בו :-) פועלים להפוך את מלאי ההקלטות שהתקיימו בו לאורך השנים לארכיון מקוון שיהיה נגיש לכל. במסגרת המאמץ הם צריכים את עזרתכם – מי מכם שברשותו חומרים מהופעות שהתרחשו בצימר ושהועלו כבר לרשת מוזמן לשלוח לינק עם הפרטים כדי שניתן יהיה להטמיע באתר הצימר.
הביטוי "ארכיון מקוון נגיש לכל" מצטלצל לי באוזן כמו אחד הדברים היפים בתבל. לא משנה באיזה נושא, תיעוד והנגשה חופשית מקוונת של כל תוכן הן בעייני הפעולות שלשמן הרשת צריכה להיות קיימת בכלל. אז מי שמעוניין לקחת חלק במאמץ של העלאת החומרים לרשת (כל מה שצריך זה קו אינטרנט מהיר) מוזמן
ליצור קשר עם הצימר.
מים
אולי שמתם לב שבאנר חדש מקשט את האתר המציין את Blog Action Day. ב-15 באוקטובר יקדישו אלפי בלוגים ברחבי העולם פוסט לנושא מים. בכל שנה הנושא נבחר בסקר ענק בין כל המשתתפים, ולמרות שהצבעתי עבור נושא המים לא חשבתי שיש לו סיכוי להיבחר. מי שמכיר אותי מקרוב יודע שאני מדי פעם נתקפת היסטריה ו/או עצבים לגבי מים אז בשבוע הבא יש לי תירוץ לכתוב על זה קצת (רמז: לא בגלל שחסר ויש בצורת). כולם יכולים להצטרף לעניין ולהירשם. אף אחד לא אומר לכם מה ואיך לכתוב ואתם מחליטים אם לקשר את זה לנושאי הכתיבה הרגילים שלכם או לאו. עד עכשיו יש 15 בלוגים שעוסקים במוזיקה המשתתפים בפרויקט מ-11 מדינות.
 
תערוכה
ב-14 באוקטובר תיפתח במוזיאון העיצוב בחולון תערוכה חדשה בשם "אופנה מכאנית - טווים סדר חדש". תערוכה מקורית שהוזמנה במיוחד ע"י המוזיאון מ-12 מעצבים בינלאומיים (כולל ישראלים) אשר "במקום לשלב רכיבים טכנולוגיים בתוך פריטי לבוש, יוצרים חלק מן המעצבים בתערוכה מכונות חדשות כדי לממש את חזונם".
הסיבה שאני מספרת עליה היא כי בין המציגים גם Alyce Santoro שיצרה את הבד המכונה Sonic Fabric, העשוי מסלילים של קסטות טייפ  וניתן גם "להשמיע" אותו. את הבד כבר הזכרתי כאן בעבר ועד היום עשו ממנו שמלות, עניבות וריפודים לכורסאות. מומלץ לראות קליפים מגניבים על תהליך האריגה של הבד ואיך "מנגנים" אותו. מוזיאון העיצוב צמוד למדיטק שבו תוכלו לבקר גם בספריית המוזיקה.
 
קסטה
בימים אלה האתר עובר כל מיני שינויים שנועדו לשדרג אותו מבחינה טכנית. בין השאר יש גם מעט שינויי עיצוב ומנשק קלים. אם אתם נתקלים בבעיות (במערכת התגובות, ניווט וכו') או דברים שמפריעים לכם בבקשה אל תהססו לפנות אליי.

4 תגובות:

ניימן אמר/ה...

לגבי ברלין: גם בחורף יש בה מלנתלפים הופעות. לא בחוץ כמובן, אלא בפנים - אבל אני יותר אוהב את זה. מרגישים ככה את האווירה של המקום ונוצרת יותר אינטימיות.

אגב, וודאי שיש שם פלצנות (לרוב. בכמויות היסטריות) ומעמדים. הם פשוט מכוונים נגד קהל אחר ממקומות אחרים, וכך לא שמת אליהם.

גלי אמר/ה...

cool. לגבי הכל
ולגבי הפלצנות, ברור שפריז היא מעוז הפלצנות, אבל בלונדון אני חושבת שתיתקלי באותה הקלילות שנתקלת בברלין- ניסיתי להעביר את התחושה הזו בזמנו כשכתבתי על ההופעה של ג'ון קייל שראיתי שם באולם קונצרטים.

שמרלינג אמר/ה...

כתבת 'אתר הצימר', האם מכאן משתמע שיש לצימר אתר?
מה הכתובת?

קסטה אמר/ה...

שמרלינג - האתר עוד לא הושק רשמית ועדיין בבנייה

http://zimmeramma.org

הוספת תגובה